П'яті наукові читання імені академіка Я.Д.Ісаєвича

2015-02-19

24–26 лютого Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України і Західний науковий центр НАН України і МОН України провели у Львові П’яті наукові читання на вшанування пам’яті видатного українського історика, довголітнього директора Інституту, голови Міжнародної асоціації україністів та Українського національного комітету істориків, академіка НАН України та закордонного члена Польської академії наук Ярослава Дмитровича Ісаєвича (1936–2010).

Цьогорічні читання присвячені духовній спадщині українського народу і приурочені відзначенню 150-річчя від дня народження знаного церковно-релігійного і громадсько-культурного діяча митрополита Греко-католицької церкви Андрея Шептицького. 

Обговорення історико-культурних проблем проводяться за наступними напрямками:

- первісна та середньовічна культура в релігійно-історичному контексті;
- Церква в національно-культурному житті України (ХІХ– початку ХХІ ст.)
- література в діалозі ідей і досвідів;
- мова і Церква: тексти, постаті, події;

П’яті наукові читання імені академіка Я. Д. ІСАЄВИЧА, відбувалися протягом трьох днів в Інституті українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України за участю більше 70 істориків, археологів, філософів, літературознавців та мовознавців, мистецтвознавців академічних установ і вищих навчальних закладів України. 

Під час читань розгорнуто виставку наукових праць ученого-культуролога, які видані різними мовами в Україні, Польщі, Росії, Німеччині, Італії, США та інших країнах.

Програма



Читайте також:

2024-03-28
Вітаємо нашу колегу Ганну Дидик-Меуш, доктора філологічних наук, старшого наукового співробітника відділу української мови, з високою урядовою відзнакою. Зичимо реалізації подальших цікавих і важливих проєктів у гуманітаристиці загалом і в українському мовознавстві зокрема.

2024-03-27

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».


2024-03-25

14–17 березня 2024 р. старша наукова співробітниця відділу нової історії України, к.і.н. Наталія Мисак взяла участь у VI полоністичному конгресі у м. Дрездені (Німеччина). Понад 270 науковців з Німеччини, Австрії, Польщі, Фінляндії, США, Великобританії тощо репрезентували свої дослідження в галузі полоністики. Наталія Мисак взяла участь у панелі, присвяченій участі жінок у військових та парамілітарних формуваннях у Центрально-Східній та Північній Європі у 1910–1939 рр., виступивши із доповіддю «Перша світова війна і повоєнний час як арена боротьби українських жінок за гендерну рівність».


Оголошення:

Видання:

Українська еліта у другій половині ХІХ – на початку ХХІ століття: особливості формування, трансформація уявлень, інтелектуальний потенціал. Західні землі. Вибрані проблеми