Розвиток літературознавчої науки в Західній Україні й еміграції у ХХ столітті

Ільницький Микола. Розвиток літературознавчої науки в Західній Україні й еміграції у ХХ столітті // Бібліотечка "Дивослова". – 2015. – № 1. – 64 с.

Сьогодні, коли розвиток літератури постав у всій повноті, виявляється важливість літературознавчої думки і критики, яка відігравала істотну роль на всіх крутих поворотах історії, орієнтуючи письменників на потребу зберігати відчуття національних коренів, історичної традиції та перспективи.

Пропоноване дослідження висвітлює розвиток літературознавчої науки - теорії, історії літератури й літературної критики в Західній Україні та в еміграції перших трьох десятиліть ХХ ст. і в умовах еміграції повоєнного періоду.



Дивіться також:

Дидик-Меуш Г., Слободзяник О. Українські краєвиди XVI-XVIII ст. Слово - текст - словник.
Де твій дім, Одіссею?
Дозволені забави. Вірші / Жінка на ім'я Модеста. Оповідання
Оголошення:
Новини:

Вічна пам'ять!

Колектив Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України висловлює щирі співчуття рідним і близьким із приводу непоправної втрати – смерті багаторічної працівниці Інституту Дарії КЛИМ. Нехай добрий, світлий спомин про Неї назавжди залишиться у серцях усіх, хто її знав, любив та шанував! Світла і вічна пам'ять...

Ростислав Вацеба представив доповідь на щорічному Міжнародному медієвістичному конгресі у Лідсі

1–4 липня 2024 року на базі Інституту медієвістичних студій Лідського університету (Велика Британія) відбувся черговий щорічний Міжнародний медієвістичний конгрес (Leeds International Medieval Congress 2024). Цьогоріч науковий форум був присвячений осмисленню проблематики «кризи» в усіх можливих аспектах цього поняття і зібрав понад 2700 вчених з усього світу. Серед понад двох тисяч доповідей учасники мали можливість заслухати виступ молодшого наукового співробітника відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, к.і.н. Ростислава Вацеби, котрий представив свої напрацювання у дослідженні демографічних та культурних наслідків кліматичної кризи пізньоантичного малого льодовикового періоду (536–560 рр.) на сході Європи.