Крехів у вінку сонетів

Шкраб’юк Петро. Крехів у вінку сонетів: історична хроніка. – Львів: Місіонер, 2015. – 56 с. іл.

Підзаголовок цієї книжки не випадковий. Бо це справді історична хроніка славного монастиря. Але відтворена у поетичній, вишуканій, строго дисциплінованій і водночас – документальній формі. 
Адже Петро Шкраб’юк не тільки поет, а й науковець, доктор історичних наук (зараз завідувач відділу української літератури Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича); він же й дослідник історії ЧСВВ, автор монументальних монографій «Крехів: дороги земні і небесні» (2002 р., 415 с.; друге видання – рік 2009), «Монаший Чин Отців Василіян у національному житті України» (2005 р., 439 с.), багатьох інших розвідок, статей і віршів на релігійну тематику. 
Вінок сонетів доповнює цей список – і доповнює вагомо, хоча й напрочуд стисло. В цьому переконається кожен, для кого дорогий Крехів і хто любить поезію.

Світлини з архіву Крехівського монастиря та Андрія Кіся

ISBN 978-966-658-344-7


Дивіться також:

Дидик-Меуш Г., Слободзяник О. Українські краєвиди XVI-XVIII ст. Слово - текст - словник.
Де твій дім, Одіссею?
Дозволені забави. Вірші / Жінка на ім'я Модеста. Оповідання
Оголошення:
Новини:

Відбувся публічний захист дисертації Базюк Христини Тарасівни «Шотландці в Руському воєводстві у XVI – середині XVIII ст.»

7 січня 2025 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 35.222.004 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, м. Львів відбувся публічний захист дисертації Базюк Христини Тарасівни «Шотландці в Руському воєводстві у XVI – середині XVIII ст.» зі спеціальності 032 «Історія та археологія».

Допомога Національному музею історії України у Другій світовій війні

20 грудня 2024 р. у приміщені Національного музею історії України у Другій світовій війні презентовано документальну виставку з історії легіону Українських січових стрільців та нову книгу Лесі Башняк «Ой, у лузі червона калина», присвячену творчості стрілецтва. У заходах взяли участь завідувач відділу Інституту Микола Литвин та аспірант відділу новітньої історії Василь Стрільчук, які презентували книги Інституту та Бродівського краєзнавчого музею. Наші колеги допомогли київським музейникам ідентифікувати частину стрілецьких світлин, які нещодавно надійшли з діаспори.