Kniazha Doba: History and Culture. Volume 3 / National Academy of Sciences of Ukraine, Ivan Krypiakevych Institute of Ukrainian Studies. Edited by L.Voitovych - Lviv, 2007. 404 p.
Detailed information about publication is available only in Ukrainian language
Науковий збірник відкриває серію періодичних видань, присвячених дослідженню середньовічної історії та культури України.
У статтях, рецензіях, оглядах вчених України, Польщі, Росії висвітлено проблемні питання історіографії, політичного, господарського та культурного розвитку та міждержавних взаємин давньо-руського періоду.
ISSN 2221-6294
Матеріали збірника можна переглянути у форматі PDF:
- Леонтій Войтович. Видатний дослідник княжої доби. Ігор Скочиляс. Початки християнства у прикарпатському реґіоні та заснування Галицької єпархії в середині xii століття.
- Назарій Зубашевський. Руські погости та скандинавські хусабю у контексті еволюційних змін ранньодержавних інститутів полюддя та вейцли
- Оксана Ясіновська. Катени як жанр герменевтичної літератури: візантійська традиція і слов’янська рецепція (на прикладі Кристинопольського Апостола XII століття)
- Мирослав Волощук. Естергомський архиєпископ в системі русько-угорських відносин кінця ХІІ – першої третини ХІІІ століть.
- Олександр Головко. Війна за “галицьку спадщину” (1187–1189).
- Олександр Майоров. Ангел в Галичі: чи міг візантійський імператор Олексій ІІІ відвідувати Романа Мстиславича.
- Роман Голик. "Левъ, имь жє половци дьти страшаху": стереотипи Романа Мстиславича у Галицько-Волинському літописі, Великопольській хроніці та модерній історичній традиції.
- Леонтій Войтович. Галицько-болгарські відносини у першій третині ХІІІ століття.
- Вікторія Любащенко. Київські митрополити Кирило II і Петро Ратенський: історичні паралелі.
- Ярослав Книш. Sigillum Leonis.
- Станіслав Срока. Чи існувала руська дружина угорського короля Карла Роберта на початку XIV століття?
- Jerzy Sperka. Poczatki osadnictwa rycerstwa slaskiego na Rusi Czerwonej.
- Олег Мазур, Святослав Терський, Тамара Подоляка. Археологічні, краніологічні та етнографічні відомості про боротьбу з упирями за княжої доби.
- Наталія Дубинка. Іван Крип’якевич як дослідник і популяризатор історії Галицько-Волинського князівства: огляд бібліографічних джерел та довідкових матеріалів про архівну спадщину.
- Віталій Нагірний. Проблеми історії галицько-волинських земель Х–XIV століть у висвітленні польської історіографії міжвоєнного періоду (1919–1939).
- Леонтій Войтович. Галицько-Волинська держава в публікаціях збірників останніх років.
- Володимир Александрович. Київська традиція княжої іконографії XI століття: підсумки і проблем.
- Роман Голик. Конфліктологія княжої доби: давній Новгород, язичництво і "Свята Русь" у рефлексіях російського історика.
- Ярослав Книш. Історія Галицької (Львівської) єпархії.
- Леонтій Войтович. Основа української геральдики княжої доби.
- Леонтій Войтович. Історія одного регіону