Попелюк Роксолана Василівна

аспірантка, магістр історії

Народилася 20 липня 1991 р. в с. Ліски Коломийського району Івано-Франківської області.

Протягом 1997–2006 рр. навчалася в Лісківській ЗОШ І-ІІ ст., здобула базову освіту, у 2006–2009 рр. навчалася у Коршівському ПТУ № 32, здобула середню-спеціальну освіту. У 2009–2014 рр. навчалася на історичному факультеті Львівського національного університету ім. І Франка, здобула кваліфікаційний рівень магістра та спеціальність історик, викладач історії, етнолог.

У 2014–2016 рр. працювала дослідником-волонтером у проекті «Локальна історія». З 2020 р. і дотепер працюю в тому ж проекті.

У 2021 р. вступила на перший курс аспірантури інституту українознавства ім. І Крип’якевича НАН України. Тема дисертації: «Жінки в дисидентському русі України (1960-ті–1980-ті рр.)» (науковий керівник – доктор історичних наук, професор І. Г. Патер).

Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції»

Відділ української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України запрошує на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції». Будемо говорити про те, як війна змінила літературний процес в Україні, а також про виклики, з яким стикаються письменники в часи тривог, невизначеності і проживання травми.

УРОКИ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ: ДІАЛОГ З ГРОМАДСЬКИМИ ДІЯЧАМИ, КРАЄЗНАВЦЯМИ, ПЛАСТУНАМИ, ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ

У зв`язку з відзначенням 106-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки науковці Інституту провели декілька науково-освітніх заходів. Зокрема завідувач відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин», доктор історичних наук Микола Литвин 4 листопада 2024 р. організував на прохання пластунів міста екскурсію місцями Першолистопадового повстання у Львові, розповів про діяльність Української Національної Ради у будівлях Народного Дому та Ставропігії, а Державного Секретаріату – Галицькому намісництві; показав лінію українсько-польського фронту біля будівель Сейму та пошти.

12 листопада науковець розповів про уроки Листопадового Чину, державотворення ЗУНР для лекторію Гарнізоного храму свв. Петра і Павла. Серед його учасників були відомі журналісти, краєзнавці, представники родин військовослужбовців, тимчасово переміщені особи з прифронтових територій. 14 листопада наш колега проаналізував військо-політичну доктрину голови уряду ЗУНР Костя Левицького на круглому столі в Львівській обласній універсальній бібліотеці. Учасник вказаних заходів просили науковців частіше виступати в медіа та соціальних мережах, готувати науково-популярні праці присвячені важливим історичним проблемам, українсько-польським та українсько-російським відносинам.

Видання:

Артимишин П., Костюк О. «Велика Польща» та «русскій мір»: Україна у суспільно-політичному дискурсі та зовнішньополітичних доктринах сусідніх держав: монографія