Публікації 2014 року

Гупало Віра. Звенигород і Звенигородська земля у ХІ–ХІІІ століттях (соціоісторична рекон­струкція). – Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2014. – 532 с.

Булик Наталя. Львівська археологія ХІХ – початку ХХ століття: дослідники, наукові установи, музеї. – Львів: Інститут українознавства ім. І.  Крип’якевича НАН України; Львівський інститут економіки і туризму, 2014. – 304 с.

Войнаровський В. Промисли та допоміжні ремесла населення півдня Східної Європи в І-XIII ст. (археологічне відображення та інтерпретація) – Львів, 2014 – 438 с.

Колб Наталія. “З Богом за Церкву і вітчизну”: греко-католицьке парафіяльне духовенство в Галичині у 90-х роках ХІХ століття / НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. – Львів, 2014. – 324 с. 

Бандрівський Микола. Від Мегалі Екклісія руських князів до церкви Успіння Пресвятої Богородиці на вул. Руській (з історії православних храмів львівського середмістя). - Львів: Ліга-Прес, 2014. - 152 с.: іл.
Ільницький Микола. Знаки доби і грані таланту. – Київ: ТОВ «Видавництво “Кліо”», 2014. – 432 с.
Бандрівський Микола. Культурно-історичні процеси на Прикарпатті і Західному Поділлі в пізній період епохи бронзи - на початку доби раннього заліза. - Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2014. - 573 с.

Львів і львів'яни: український соціум та промисел (20-30-ті роки ХХ століття). - Львів : Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, 2014. - 400 с. 

Микола Ільницький. Й.-В. Ґете й І. Франко: антиномія природи і духу / Вступне слово Михайла Шалати. – Дрогобич: Коло, 2014. – 60 с. – (Серія: Doctor Honoris Causa).

Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції»

Відділ української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України запрошує на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції». Будемо говорити про те, як війна змінила літературний процес в Україні, а також про виклики, з яким стикаються письменники в часи тривог, невизначеності і проживання травми.

УРОКИ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ: ДІАЛОГ З ГРОМАДСЬКИМИ ДІЯЧАМИ, КРАЄЗНАВЦЯМИ, ПЛАСТУНАМИ, ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ

У зв`язку з відзначенням 106-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки науковці Інституту провели декілька науково-освітніх заходів. Зокрема завідувач відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин», доктор історичних наук Микола Литвин 4 листопада 2024 р. організував на прохання пластунів міста екскурсію місцями Першолистопадового повстання у Львові, розповів про діяльність Української Національної Ради у будівлях Народного Дому та Ставропігії, а Державного Секретаріату – Галицькому намісництві; показав лінію українсько-польського фронту біля будівель Сейму та пошти.

12 листопада науковець розповів про уроки Листопадового Чину, державотворення ЗУНР для лекторію Гарнізоного храму свв. Петра і Павла. Серед його учасників були відомі журналісти, краєзнавці, представники родин військовослужбовців, тимчасово переміщені особи з прифронтових територій. 14 листопада наш колега проаналізував військо-політичну доктрину голови уряду ЗУНР Костя Левицького на круглому столі в Львівській обласній універсальній бібліотеці. Учасник вказаних заходів просили науковців частіше виступати в медіа та соціальних мережах, готувати науково-популярні праці присвячені важливим історичним проблемам, українсько-польським та українсько-російським відносинам.