Концептуалізація пам’ятійного дискурсу в умовах російсько-української війни. Аналітична записка

Концептуалізація пам’ятійного дискурсу в умовах російсько-української війни. Аналітична записка / Відп. ред.: Р. Голик, Г. Дидик-Меуш; авт. колектив: Р. Голик, І. Орлевич, Г. Дидик-Меуш, Н. Колб, Н. Мисак, П. Артимишин, Е. Казан. Львів: НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича, 2024. 150 с.

Аналітична записка є узагальненням результатів дослідження різних аспектів формування та еволюції пам’ятійного дискурсу в контексті історичної, культурної, мовної, релігійної пам’яті українського суспільства, що опинилося перед викликами російсько-української війни. Вивчено й інтерпретовано процеси еволюції колективної пам’яті українців, починаючи від 2014 р., з основним акцентом на повномасштабному вторгненні Російської Федерації до України в лютому 2022 р., на увічненні пам’яті героїв збройного протистояння та проблем меморіалізації війни, на формуванні в її контексті національної ідентичності; порушено питання релігійної і мовної ідентифікації та пам’яті українців на тлі агресії, а також питання світової та національної пам’яті про війни загалом.
На підставі дослідження подано рекомендації щодо впорядкування меморіалізаційних практик, формування національної, мовної, релігійної свідомості українців в умовах війни.



Завантажити оригінал




Дивіться також:

Патер Іван. Союз визволення України (1914–1918). Постаті
Оголошення:
Новини:

Спеціалізована вчена рада Д 35.222.01 прийняла до захисту дисертацію Жив’юка Андрія Анатолійовича

Спеціалізована вчена рада Д 35.222.01 прийняла до захисту дисертацію Жив’юка Андрія Анатолійовича на тему «Органи НКВД/НКГБ СРСР у Західній Волині (вересень 1939 – червень 1941 рр.): структура, кадровий склад, репресії» на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальностями 07.00.01 – історія України.

У рамках проекту Національного фонду досліджень України "Історична пам'ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації" відбувся науковий семінар за участю Оксани Кузьменко

10 грудня 2024 р. у рамках проекту Національного фонду досліджень України "Історична пам'ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації" відбувся науковий семінар. З доповіддю "Український фольклор як спосіб збереження та відображення історичної пам'яті" виступила д.ф.н., ст.н.с. відділу антропології Інституту народознавства НАНУ Оксана Кузьменко. Організувала та модерувала захід к.і.н. Ірина Орлевич.