Вересневі відлуння: Поезії. Переклади

Ільницький М. Вересневі відлуння: Поезії. Переклади / Микола Ільницький / передмова І. Калинця. – К.: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2011. – 232 с.

Читачі знають Миколу Ільницького передусім як літературознавця, автора низки монографій та видань літературно-критичних статей. Книга ж "Вересневі відлуння" містить вибране із поетичного й перекладацького доробку літератора.

Впізнавані для кожного й водночас дуже особистісні почуття однокорінності із землею, що зростила, синівської ніжності, кохання, світлої туги за тим, що не верне, яскраві враження від численних мандрів, передані чудовим поетичним словом, яке поєднує ліричне й інтелектуальне начала, не залишать байдужим жодне читацьке серце.

На окрему увагу заслуговують переклади творів світової літератури, і неодмінно зацікавить читача переспів українською перлини індійського епосу – "Бгаґавадґіти".



Дивіться також:

Гаврилів Т. Шкіц філософії сум'яття. Австрійська література у XIX і XX сторіччях
Микола Ільницький
Радянські виборчі кампанії в Західній Україні (1946-1950-роки)
Оголошення:
Новини:

Спеціалізована вчена рада Д 35.222.01 прийняла до захисту дисертацію Жив’юка Андрія Анатолійовича

Спеціалізована вчена рада Д 35.222.01 прийняла до захисту дисертацію Жив’юка Андрія Анатолійовича на тему «Органи НКВД/НКГБ СРСР у Західній Волині (вересень 1939 – червень 1941 рр.): структура, кадровий склад, репресії» на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальностями 07.00.01 – історія України.

У рамках проекту Національного фонду досліджень України "Історична пам'ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації" відбувся науковий семінар за участю Оксани Кузьменко

10 грудня 2024 р. у рамках проекту Національного фонду досліджень України "Історична пам'ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації" відбувся науковий семінар. З доповіддю "Український фольклор як спосіб збереження та відображення історичної пам'яті" виступила д.ф.н., ст.н.с. відділу антропології Інституту народознавства НАНУ Оксана Кузьменко. Організувала та модерувала захід к.і.н. Ірина Орлевич.