На перехрестях віку

Ільницький М. На перехрестях віку: у трьох книгах. - К.: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія"

Книга перша - 2008. 838 с.
Книга друга - 2008. 703 с.
Книга третя - 2009. 902 с.

Перша книга вибраних праць Миколи Ільницького містить літературно-критичні та історико-літературні статті, передмови, портрети, рецензії, які охоплюють понад сорок років його творчої діяльності. 

У них відображено важливі грані літературного процесу історичного періоду, сповненого драматизму суспільного життя: зв'язок слова і національного світосприйняття, трансформацію «вічних образів», характер міжлітературних взаємозв'язків і типологічних спорідненостей. 

У книзі окреслено характер творчої індивідуальності багатьох материкових та діаспорних українських письменників. Видання розраховане на широке коло читачів, зокрема на науковців, студентів та аспірантів гуманітарних профілів вищої школи, вчителів літератури.

До другої книги праць Миколи Ільницького ввійшли монографії про Богдана Ігоря Антонича, Ігоря Калинця та «портрет» літературного Львова XX століття.

Нарис про Б. І. Антонича – перше в українському літературознавстві дослідження про талановитого поета (1909-1937), творчість якого за радянського режиму замовчувалася і спотворювалася. 

У портреті І. Калинця розкрито закоріненість слова поета в духовну традицію української культури та інтенсивність новаторських пошуків, втілення громадського сумління покоління 60-80 років і суверенності поетичного слова. 

Літературні портрети постають яскравими фрагментами широкого тла – літературного життя Львова протягом ХХ століття, насиченого драматичними колізіями й спрагою оновлення поетичного слова.

Третя книга вибраних літературознавчих праць Миколи Ільницького містить статті про творчість Івана Франка, Михайла Яцкова, розвиток поезії і критики в Західній Україні у 20-30-ті роки ХХ століття, тенденції поетичного процесу в умовах довоєнної та повоєнної еміграції – від «Празької школи» до «Нью-Йоркської групи», а також спогади про сучасників. 

Розраховано на науковців, студентів і всіх, хто цікавиться українською літературою.



Дивіться також:

Ястремська Тетяна. Традиційне гуцульське пастухування
Федун Петро – «Полтава». Концепція Самостійної України. Том 1. Твори
Гаврилів Т. Знаки часу. Спроби прочитання
Оголошення:
Новини:

Спеціалізована вчена рада Д 35.222.01 прийняла до захисту дисертацію Жив’юка Андрія Анатолійовича

Спеціалізована вчена рада Д 35.222.01 прийняла до захисту дисертацію Жив’юка Андрія Анатолійовича на тему «Органи НКВД/НКГБ СРСР у Західній Волині (вересень 1939 – червень 1941 рр.): структура, кадровий склад, репресії» на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальностями 07.00.01 – історія України.

У рамках проекту Національного фонду досліджень України "Історична пам'ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації" відбувся науковий семінар за участю Оксани Кузьменко

10 грудня 2024 р. у рамках проекту Національного фонду досліджень України "Історична пам'ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації" відбувся науковий семінар. З доповіддю "Український фольклор як спосіб збереження та відображення історичної пам'яті" виступила д.ф.н., ст.н.с. відділу антропології Інституту народознавства НАНУ Оксана Кузьменко. Організувала та модерувала захід к.і.н. Ірина Орлевич.