Ельфріде Єлінек. Що сталося після того, як Нора покинула свого чоловіка, або Підпори суспільств

Ельфріде Єлінек. Що сталося після того, як Нора покинула свого чоловіка, або Підпори суспільств. П'єса. - Львів: ВНТЛ-Класика, 2012. - 180 с.

Ельфріде Єлінек - сучасна австрійська письменниця, лауреат Нобелівської премії з літератури (2004). Авторка поетичних збірок, п'єс, романів. Репрезентантка покоління австрійських шістдесятників. 

Гостро критикує негаразди суспільного, політичного та приватного життя. П'єса "Що сталося після того, як Нора покинула свого чоловіка" з'являється в українському перекладі вперше. 

Єлінек звертається до європейської літературної традиції, запозичуючи персонажів та сюжет у драмах "Ляльковий дім" і "Підпори суспільств" Генріка Ібсена. Перемістивши дію у двадцяті роки XX ст., письменниця змальовує стосунки жінки і чоловіка, які не витримують суспільно-політичного й економічного випробування.

Перед нами - історія занепаду сім'ї як цінності й основи суспільного життя. Переклад, передмова, примітки та концепція видання, зокрема й ідея оформлення обкладинки - Тимофія Гавриліва. 

Книжка видана у серії "Австрійська п'єса XIX - XX ст."



Дивіться також:

Вибрані твори Богдана Ігоря Антонича
Ми, українські радикали…
Наріжний камінь Маркіяна: статті, есеї, вірші
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції»

Відділ української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України запрошує на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції». Будемо говорити про те, як війна змінила літературний процес в Україні, а також про виклики, з яким стикаються письменники в часи тривог, невизначеності і проживання травми.

УРОКИ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ: ДІАЛОГ З ГРОМАДСЬКИМИ ДІЯЧАМИ, КРАЄЗНАВЦЯМИ, ПЛАСТУНАМИ, ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ

У зв`язку з відзначенням 106-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки науковці Інституту провели декілька науково-освітніх заходів. Зокрема завідувач відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин», доктор історичних наук Микола Литвин 4 листопада 2024 р. організував на прохання пластунів міста екскурсію місцями Першолистопадового повстання у Львові, розповів про діяльність Української Національної Ради у будівлях Народного Дому та Ставропігії, а Державного Секретаріату – Галицькому намісництві; показав лінію українсько-польського фронту біля будівель Сейму та пошти.

12 листопада науковець розповів про уроки Листопадового Чину, державотворення ЗУНР для лекторію Гарнізоного храму свв. Петра і Павла. Серед його учасників були відомі журналісти, краєзнавці, представники родин військовослужбовців, тимчасово переміщені особи з прифронтових територій. 14 листопада наш колега проаналізував військо-політичну доктрину голови уряду ЗУНР Костя Левицького на круглому столі в Львівській обласній універсальній бібліотеці. Учасник вказаних заходів просили науковців частіше виступати в медіа та соціальних мережах, готувати науково-популярні праці присвячені важливим історичним проблемам, українсько-польським та українсько-російським відносинам.