Ільницький Микола. Богдан-Ігор Антонич: Нарис життя і творчості. – Київ: Радянський письменник, 1991. – 207 с. – («Час і доля»).
Драматично склалася творча доля поета Богдана Ігоря Антонича. Здобувши за життя славу одного з найкращих поетів на західноукраїнських землях, викликавши багато суперечок своєю творчістю, він після смерті випав, по суті, з історії української поезії. І причин тому було багато: до цього спричинилася і складна післявоєнна обстановка, і вульгарний підхід до художніх творів, й ігнорування естетико-психологічної площини творчості в сумнозвісні часи застою.
Автор книжки робить першу ґрунтовну спробу всебічно осмислити самобутню й складну творчість українського поета Богдана Ігоря Антонича. У передмові до монографії зазначено, що «цей нарис життя і творчості Б. І. Антонича був написаний у 1967 році. Цілком природно, що в ньому відбилося тодішнє розуміння автором поезії Антонича, яке сьогодні зазнало значних коректив, що пояснюється теоретичною “молодістю” автора і – певною мірою – рівнем критичної думки того часу».
При переробці книги автор доповнив нарис «новими фактами з життя поета», включив до нього «цікаві думки та спостереження про творчість Антонича письменників та літературознавців».
Переглянути цифрову версію книги у цифровому архіві "Антропос"