Микола Ільницький

Микола Ільницький / Упорядкування В.Будного. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2011. – 576 с. + вкл.; 1-45 іл., порт. – (Серія «Слово про вченого»; Вип. 2).

Другий випуск серії наукових портретів відомих науковців «Слово про вченого», яку видає філологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, присвячено Миколі Ільницькому – постаті, добре знаній у літературному та науковому світі. Його праці значною мірою сформували обличчя нашого письменства, літературної критики й компаративістики другої половини ХХ – початку ХХІ століття.

Про пізнавальну та історико-літературну вартісність цього видання свідчать аналітичні праці Івана Дзюби, Романа Іваничука, В’ячеслава Брюховецького, Романа Гром’яка, Івана Денисюка, Тараса Салиги та інших відомих учених, митців і культурних діячів, які різнобічно висвітлюють творчий набуток ювіляра.

Значний інтерес для читача становлять зібрані тут рецензії на книжки М. Ільницького, його інтерв’ю на сторінках преси, бібліографія праць за останні роки. Іменний покажчик дає змогу легко орієнтуватися у книзі, а фотографії ілюструють нещодавній літературний процес, відновлюючи в пам’яті дорогі постаті його учасників.



Дивіться також:

Гаврилів Т. Шкіц філософії сум'яття. Австрійська література у XIX і XX сторіччях
Радянські виборчі кампанії в Західній Україні (1946-1950-роки)
Гряда І. Виробничий осередок IV ст. н. е. поблизу Львова – Луцьк: Волинські старожитності
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції»

Відділ української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України запрошує на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції». Будемо говорити про те, як війна змінила літературний процес в Україні, а також про виклики, з яким стикаються письменники в часи тривог, невизначеності і проживання травми.

УРОКИ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ: ДІАЛОГ З ГРОМАДСЬКИМИ ДІЯЧАМИ, КРАЄЗНАВЦЯМИ, ПЛАСТУНАМИ, ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ

У зв`язку з відзначенням 106-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки науковці Інституту провели декілька науково-освітніх заходів. Зокрема завідувач відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин», доктор історичних наук Микола Литвин 4 листопада 2024 р. організував на прохання пластунів міста екскурсію місцями Першолистопадового повстання у Львові, розповів про діяльність Української Національної Ради у будівлях Народного Дому та Ставропігії, а Державного Секретаріату – Галицькому намісництві; показав лінію українсько-польського фронту біля будівель Сейму та пошти.

12 листопада науковець розповів про уроки Листопадового Чину, державотворення ЗУНР для лекторію Гарнізоного храму свв. Петра і Павла. Серед його учасників були відомі журналісти, краєзнавці, представники родин військовослужбовців, тимчасово переміщені особи з прифронтових територій. 14 листопада наш колега проаналізував військо-політичну доктрину голови уряду ЗУНР Костя Левицького на круглому столі в Львівській обласній універсальній бібліотеці. Учасник вказаних заходів просили науковців частіше виступати в медіа та соціальних мережах, готувати науково-популярні праці присвячені важливим історичним проблемам, українсько-польським та українсько-російським відносинам.