Західноукраїнська і емігрантська поезія 20-30-х років

Ільницький Микола.Західноукраїнська і емігрантська поезія 20-30-х років. – Київ: Товариство «Знання» України, 1992. – 48 с. – (Сер.6 «Кобза» товариства «Знання» України, №3; сер.1 «Українське відродження: історія і сучасність» бібліотеки журналу «Пам’ятки України», №2)

У брошурі аналізується творчість представників стрілецької епопеї – В. Бобинського, О. Бабія, Р. Купчинського, а також генерації другого покоління галицької поезії – Б. Кравціва, С. Гординського, В. Гаврилюка, Б. І. Антонича.

Значна увага приділяється доробку еміграції, зокрема «празької школи» – Ю. Дарагана, Є. Маланюка, О. Теліги, О. Ольжича та ін. Аналізуються основні ідейно-естетичні процеси у розвитку західноукраїнської та емігрантської поезії, а також її зв’язки з літературою Радянської України, які перервалися на початку 30-х років внаслідок сталінських репресій.

Розрахована на широке коло читачів.



Дивіться також:

Драма без катарсису: сторінки літературного життя Львова першої половини XX століття. Книга 1
Бгагавадгіта (Божественна пісня): з санскриту
Над рікою часу: Західноукраїнська поезія 20-30-х років
Оголошення:
Новини:

Відбулись ХІІ Наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича

У рамках заходу відбулось відкриття та освячення пам’ятника над моглилою Вченого на Личаківському цвинтарі.

Наталія Колб та Наталія Мисак взяли участь у ІХ міжнародній науковій конференції “Oblicza wojny”

Протягом 6-7 червня 2024 р. у м. Лодзь (Республіка Польща) проходила ІХ міжнародна наукова конференція “Oblicza wojny”, співорганізаторами якої виступили Інститут історії та філософсько-історичний факультет Лодзького університету, Державний архів в Лодзі та відділення Польського історичного товариства в місті.