Львів і львів'яни: український соціум та промисел (20-30-ті роки ХХ століття)

Львів і львів'яни: український соціум та промисел (20-30-ті роки ХХ століття). - Львів : Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, 2014. - 400 с. 

У монографії досліджено українське суспільство міжвоєнного Львова. Зокрема розглянуто українське робітництво як окрему етносоціальну верству населення в контексті суспільно-економічного розвитку Львова.

З’ясовано динаміку чисельності та зайнятості робітників-українців у 1920 –1930-х роках. Проаналізовано широкий комплекс питань, пов’язаних із становищем найманих працівників (вишкіл робітничих кадрів, умови праці та побуту, соціальні виступи, організаційний рух, політичні орієнтації ). Висвітлено розвиток українського промислу у Львові, зокрема створення та діяльність економічних осередків, підприємств. 

У монографії подано алфавітний покажчих українських підприємств, а також фотографії, які ілюструють соціально-економічний розвиток тогочасного українського Львова.

У 2015 р. монографія здобула 2 місце у номінації наукова література в рамках конкурсу на фінансову підтримку україномовного книговидання Львівської міської ради.

Запрошуємо до перегляду фрагментів монографії, які публікуються з ознайомчою метою, за згодою авторки

Зміст
- 2.2 Зайнятість та соціальна структура населення с. 32-41
- 2.3 Українське робітництво: соціальній портрет с. 41-47
- 3.3 Українська молодь у польських та єврейських фахових школах с. 190-200




Дивіться також:

Й.-В. Ґете й І. Франко: антиномія природи і духу
Знаки доби і грані таланту
Львівська археологія ХІХ – початку ХХ століття: дослідники, наукові установи, музеї
Оголошення:
Новини:

Відбулись ХІІ Наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича

У рамках заходу відбулось відкриття та освячення пам’ятника над моглилою Вченого на Личаківському цвинтарі.

Наталія Колб та Наталія Мисак взяли участь у ІХ міжнародній науковій конференції “Oblicza wojny”

Протягом 6-7 червня 2024 р. у м. Лодзь (Республіка Польща) проходила ІХ міжнародна наукова конференція “Oblicza wojny”, співорганізаторами якої виступили Інститут історії та філософсько-історичний факультет Лодзького університету, Державний архів в Лодзі та відділення Польського історичного товариства в місті.