Звенигород і Звенигородська земля у ХІ–ХІІІ століттях (соціоісторична рекон­струкція)

Гупало Віра. Звенигород і Звенигородська земля у ХІ–ХІІІ століттях (соціоісторична рекон­струкція). – Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2014. – 532 с.

У монографії узагальнено результати багаторічних досліджень одного із найдавніших столичних міст княжої доби у Галицькій землі – Звенигорода та висвітлено питання соціально-економічного, політичного і культурного розвитку Звенигородської землі. Відзначено внесок дослідників ХІХ–ХХ  ст. у вирішення питань локалізації города, реконструкції його укріплень, планувальної структури, державної території князівства. Значне місце відведено проблемам політичної історії Звенигорода. 

Основна увага зосереджена на питаннях виникнення міста, етапах розвитку його просторової організації, соціальній топографії. Представлено характеристику забудови складових частин города, споруд, встановлюється їхня хронологія та періодизація. Детально проаналізовано рештки дерев’яних реліктів садиб, їхні межі, особливості внутрішнього розпланування. Зроблено спробу реконструювати загальний план міста та мережу поселенських структур на території князівства.

У світлі запропонованих висновків Звенигород виступає в ролі крупного столичного осередку економічно розвиненого князівства, що займало важливе місце в історії Південно-Західної Русі і Східної Європи. Видання широко ілюстровано фотографіями, графічними рисунками, кресленнями.

Для археологів, істориків, викладачів і студентів, працівників музеїв, краєзнавців і всіх, хто цікавиться давньою історією України.



Дивіться також:

Й.-В. Ґете й І. Франко: антиномія природи і духу
Львів і львів'яни: український соціум та промисел (20-30-ті роки ХХ століття)
Знаки доби і грані таланту
Оголошення:
Новини:

Відбулись ХІІ Наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича

У рамках заходу відбулось відкриття та освячення пам’ятника над моглилою Вченого на Личаківському цвинтарі.

Наталія Колб та Наталія Мисак взяли участь у ІХ міжнародній науковій конференції “Oblicza wojny”

Протягом 6-7 червня 2024 р. у м. Лодзь (Республіка Польща) проходила ІХ міжнародна наукова конференція “Oblicza wojny”, співорганізаторами якої виступили Інститут історії та філософсько-історичний факультет Лодзького університету, Державний архів в Лодзі та відділення Польського історичного товариства в місті.