Історія Львова у ІІІ томах

В 2007 р. було завершено роботою над підготовкою та виданням тритомника присвяченого 750-річчю Львова, який є найбільшою з дотепер виданих історій міста.

Перший том охоплює період від першої літописної згадки про Львів (1256) до входження міста у склад імперії Габсбургів (1772). У томі йдеться про перетворення заснованого королем Данилом Романовичем і князем Левом Даниловичем міста з укріпленого поселення в столицю князівства, згодом Галицького королівства, а далі про Львів як центр Руського воєводства у складі Речі Посполитої, релігійний осередок для православних (пізніше греко-католиків), римо-католиків, вірмен, євреїв.

У центрі уваги авторів – еволюція територіальної структури і юридичного статусу міської громади, політичні події і суспільні рухи, економічне життя, розвиток освіти й мистецтва, міжнародні культурні зв’язки.

Другий том охоплює період перебування міста в складі імперії Габсбургів (1772 – жовтень 1918). У томі йдеться про Львів столицю Королівства Галичини і Володимирії – найбільшого коронного краю монархії Габсбургів – Австрії, а з 1867 р. Австро-Угорщини.

Третій том охоплює період від Листопадового чину 1918 р. до сучасності. У томі йдеться про драматичні події, які позначились на долі львів’ян: спалах україно-польської збройної боротьби за місто, акції урядів міжвоєнної Польщі, більшовицькі репресії і вивози на Сибір і Казахстан в 1939-1941 рр., нацистський терористичний режим і геноцид євреїв.

Книжки багато ілюстровані репродукціями гравюр, ікон, дівніх портретів, архівних і сучасних фотографій.



Дивіться також:

Ястремська Тетяна. Традиційне гуцульське пастухування
Федун Петро – «Полтава». Концепція Самостійної України. Том 1. Твори
Гаврилів Т. Знаки часу. Спроби прочитання
Оголошення:
Новини:

Всеукраїнська наукова конференція «Проблеми дослідження українського визвольного руху ХХ століття» (програма)

Шановні колеги! До Вашої уваги програма Всеукраїнської наукової конференції «Проблеми дослідження українського визвольного руху ХХ століття», яка відбудеться 5 грудня 2024 р.

Відбувся науковий семінар за участю Ольги Заневич про паризькі оригінали граматик Івана Ужевича

27 листопада 2024 року Львівський музей історії релігії вкотре відчинив двері для проведення чергового наукового семінару відділів нової історії України та української літератури Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України та Інституту релігієзнавства – філії Львівського музею історії релігії. Організувала та модерувала захід к.і.н. Ірина Орлевич.