Промисли та допоміжні ремесла населення півдня Східної Європи в І-XIII ст.

Войнаровський В. Промисли та допоміжні ремесла населення півдня Східної Європи в І-XIII ст. (археологічне відображення та інтерпретація) – Львів, 2014 – 438 с.

Монографія присвячена важливому «виробничому хіатусу» у вітчизняній історіографії;– проблемі давніх промислів та допоміжних ремесел.

У книзі ці види виробничої діяльності населення півдня Східної Європи І-ХІІІ ст. всебічно характеризуються, реконструюються техніко-технологічні аспекти цих занять, надається їх археологічне відображення та соціально-економічна інтерпретація. 

Вичленяються умови та причини переходу давніх промислів і допоміжних ремесел від рівня виробничих занять до професійного громадського та спеціалізованого товарного ремесла, аналізується їх роль в економіці суспільств регіону римського та середньовічного часу.

Для істориків, археологів, етнографів, краєзнавців – усіх, хто цікавиться минувшиною свого народу. 



Дивіться також:

Й.-В. Ґете й І. Франко: антиномія природи і духу
Львів і львів'яни: український соціум та промисел (20-30-ті роки ХХ століття)
Знаки доби і грані таланту
Оголошення:
Новини:

Всеукраїнська наукова конференція «Проблеми дослідження українського визвольного руху ХХ століття» (програма)

Шановні колеги! До Вашої уваги програма Всеукраїнської наукової конференції «Проблеми дослідження українського визвольного руху ХХ століття», яка відбудеться 5 грудня 2024 р.

Відбувся науковий семінар за участю Ольги Заневич про паризькі оригінали граматик Івана Ужевича

27 листопада 2024 року Львівський музей історії релігії вкотре відчинив двері для проведення чергового наукового семінару відділів нової історії України та української літератури Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України та Інституту релігієзнавства – філії Львівського музею історії релігії. Організувала та модерувала захід к.і.н. Ірина Орлевич.