Промисли та допоміжні ремесла населення півдня Східної Європи в І-XIII ст.

Войнаровський В. Промисли та допоміжні ремесла населення півдня Східної Європи в І-XIII ст. (археологічне відображення та інтерпретація) – Львів, 2014 – 438 с.

Монографія присвячена важливому «виробничому хіатусу» у вітчизняній історіографії;– проблемі давніх промислів та допоміжних ремесел.

У книзі ці види виробничої діяльності населення півдня Східної Європи І-ХІІІ ст. всебічно характеризуються, реконструюються техніко-технологічні аспекти цих занять, надається їх археологічне відображення та соціально-економічна інтерпретація. 

Вичленяються умови та причини переходу давніх промислів і допоміжних ремесел від рівня виробничих занять до професійного громадського та спеціалізованого товарного ремесла, аналізується їх роль в економіці суспільств регіону римського та середньовічного часу.

Для істориків, археологів, етнографів, краєзнавців – усіх, хто цікавиться минувшиною свого народу. 



Дивіться також:

Й.-В. Ґете й І. Франко: антиномія природи і духу
Львів і львів'яни: український соціум та промисел (20-30-ті роки ХХ століття)
Знаки доби і грані таланту
Оголошення:
Новини:

Відбулись ХІІ Наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича

У рамках заходу відбулось відкриття та освячення пам’ятника над моглилою Вченого на Личаківському цвинтарі.

Наталія Колб та Наталія Мисак взяли участь у ІХ міжнародній науковій конференції “Oblicza wojny”

Протягом 6-7 червня 2024 р. у м. Лодзь (Республіка Польща) проходила ІХ міжнародна наукова конференція “Oblicza wojny”, співорганізаторами якої виступили Інститут історії та філософсько-історичний факультет Лодзького університету, Державний архів в Лодзі та відділення Польського історичного товариства в місті.