Княжа доба: історія і культура
Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Збірник присвячено питанням досліджень минулого України середньовічного часу (VI–XVI ст.) із особливим наголосом на історії Русі (IX–XIV ст.). Публікуються оригінальні статті з історії та археології (на тему суспільно-політичного, військового, історіографічного плану), рецензії на видання, джерелознавчі розвідки.
Електронну версію журналу розміщено на платформі "Наукова періодика України" в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського.
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України
Головний редактор: Александрович Володимир Степанович, доктор історичних наук, старший науковий співробітник відділу історії середніх віків, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.
Александрович Володимир Степанович, доктор історичних наук, старший науковий співробітник відділу історії середніх віків, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.
Поштова адреса редакції
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України,
вул. Козельницька, 4, 79026, м. Львів, Україна
Основна контактна особа
Александрович Володимир Степанович, доктор історичних наук, старший науковий співробітник відділу історії середніх віків, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України
Телефон:
(032) 270 71 68
E-mail: lvivabc@yahoo.com
Александрович В., доктор історичних наук (відповідальний редактор)
Гупало В., доктор історичних наук
Диба Ю., доктор архітектури
Ситник О., доктор історичних наук
Соляр І., професор, доктор історичних наук
Гардій Д., професор, доктор наук
Фонт М., професор, доктор габілітований
Збірник присвячено питанням досліджень минулого України середньовічного часу (VI–XVI ст.) із особливим наголосом на історії Русі (IX–XIV ст.). Публікуються оригінальні статті з історії та археології (на тему суспільно-політичного, військового, історіографічного плану), рецензії на видання, джерелознавчі розвідки.
Приймає рукописи; Індексується; Рецензується
Рецензування рукописів в редакції збірника здійснюється для підтримки високого науково-теоретичного рівня видання. У збірнику встановлено двостороннє анонімне рецензування:
- рецензенту не розкриваються особисті дані автора (авторів);
- автору / авторам не розкриваються особисті дані рецензента.
Публікації проходять первинний контроль для перевірки правильності оформлення відповідно до вимог збірника. Первинна експертна оцінка здійснюється головним редактором та членами редакційної колегії. Всі статті перевіряються редакцією за допомогою “Advego Plagiatus” (програми пошуку неунікальності та визначення відсотка схожості текстового документа з іншими в мережі Інтернет).
Після проведення первинної експертної оцінки головний редактор визначає рецензента зі складу членів редакційної колегії, який є спеціалістом у відповідній проблематиці. За відсутності спеціаліста за проблематикою статті у складі редакційної колегії головний редактор визначає зовнішнього рецензента.
Рецензенти (як ті, які входять до складу редакційної колегії так і зовнішні) повинні бути визнаними фахівцями з тематики рецензованої статті і мати протягом останніх 3 років публікації з відповідної тематики.
Після експертної оцінки статті рецензент може:
- рекомендувати статтю до публікації;
- рекомендувати статтю до публікації після доопрацювання;
- не рекомендувати статтю до публікації.
Якщо рецензент рекомендує статтю до публікації після доопрацювання або не рекомендує статтю до публікації, в рецензії повинні бути вказані причини такого рішення.
При рецензуванні наукових статей рецензенти зобов'язані:
- звертати увагу на актуальність досліджуваної наукової проблеми;
- охарактеризувати теоретичну чи/та прикладну значимість дослідження;
- оцінити, як співвідносяться висновки автора з існуючими науковими концепціями.
- оцінити особистий внесок автора у вирішення досліджуваної проблеми.
- зазначити відповідність стилю, логіки і доступності викладу наукового матеріалу, зробити висновок про достовірність і обґрунтованість висновків.
При достатніх підставах статті можуть бути скеровані на додаткове рецензування. Підставами для додаткового рецензування можуть бути:
- заявлена рецензентом недостатня кваліфікація в питаннях, що розглядаються у статті;
- дискусійність положень, представлених у статті.
Редакція надсилає автору (авторам) публікації копію рецензії (не вказуючи рецензента) або мотивовану відмову.
Відгук рецензента у довільній формі.
Редакція збірника дотримується стандартів редакційної етики, що відповідають міжнародним етичним правилам публікації наукових праць.
Редакція стверджує, що при виданні збірника не мали місця зловживання (недобросовісність) у відносинах між усіма учасниками видавничого процесу: авторами, редакторами та рецензентами.
Правила етики для авторів:
працювати в повній відповідності до редакційної політики збірника з урахуванням актуальних юридичних вимог щодо авторського права, плагіату тощо;
надавати достовірні результати виконаної роботи за оригінальним дослідженням і об'єктивне представлення його значущості;
не публікувати матеріал, присвячений одному і тому ж дослідженню, більш ніж в одному журналі як оригінальну публікацію;
гарантувати повну оригінальність представленого матеріалу. У разі використання робіт або тверджень інших авторів, надаватися відповідні бібліографічні посилання або цитати;
дотримуватися правил самоцитування, а саме: якщо елементи матеріалу раніше були опубліковані в іншій статті, автор зобов'язаний послатися на більш ранню роботу і вказати суттєва відмінність нової роботи від попередньої;
не допускати плагіат в будь-яких формах;
гарантувати, що переданий для публікації матеріал не порушує авторських прав.
Правила етики для редакторів:
працювати в повній відповідності до редакційної політики збірника з урахуванням актуальних юридичних вимог щодо авторського права, плагіату тощо;
у стислий термін розглядати надіслані до публікації матеріали;
не припускати дискримінації при оцінюванні представлених авторами матеріалів;
поважати інтелектуальну власність авторів;
не порушувати вимогу про двостороннє анонімне рецензування (не розкривати авторам особисті дані рецензентів, а рецензентам не розкривати особисті дані авторів);
не розкривати без необхідності інформацію про надіслані матеріали, за винятком рецензентів, потенційних рецензентів або наукових консультантів;
вживати заходи щодо виявлення та запобігання публікації матеріалів досліджень які велися із порушенням наукової етики;
у випадку, якщо автором представленого до публікації рукопису є сам редактор передавати відповідальність та права редактора стосовно цієї публікації іншій кваліфікованій особі;
бути готовими публікувати виправлення, роз'яснення, спростування і вибачення, у випадках, коли це необхідно.
Правила етики для рецензентів:
працювати в повній відповідності до редакційної політики збірника з урахуванням актуальних юридичних вимог щодо авторського права, плагіату тощо;
не використовувати неопубліковані дані, отримані з надісланих для експертної оцінки матеріалів, в особистих дослідженнях без письмової згоди автора (авторів);
дотримуватися термінів рецензування;
повідомляти редакційну колегію і просити виключити з процесу рецензування, якщо рецензент розуміє, що не має достатньої кваліфікації для розгляду публікації або не має достатньо часу для своєчасного виконання роботи;
розглядати будь-який матеріал, отриманий для рецензування, як конфіденційний документ, не розкривати його зміст і не обговорювати з будь-якими особами, крім членів редакційної колегії, які передали матеріал на рецензування;
давати об'єктивну оцінку переданих на рецензування матеріалів, чітко та аргументовано висловлювати свою думку;
виявляти значний збіг між рецензованою публікацією та будь-якою іншою опублікованою раніше науковою працею, висловлювати свою думку щодо прийнятності матеріалу до публікації з точки зору наукової етики.
1–2 рази на рік
Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.
Ліцензійна угода
Усі статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства — некомерційна — без похідних 4.0 міжнародна.
Для публікації в збірнику приймають неопубліковані раніше оригінальні наукові праці в галузі історії та археології княжого часу української історії.
Подання матеріалів
Рукопис статті подавати до редакції збірника в паперовому вигляді в одному примірнику та в електронному вигляді на електронну пошту редакції. Електронний варіант статті повинен повністю відповідати паперовому. Текст має бути чітким та контрастним.
Матеріали надсилати у форматах doc, docx або rtf, розмір паперу – А4. Поля: верхнє – 2 см, нижнє – 2 см, ліве – 3 см, праве – 1,5 см. Гарнітура – Times New Roman, кегль – 14 pt (пунктів), міжрядковий інтервал – 1,5. Абзацний відступ – 1 см.
Сторінки рукопису з першої до останньої повинні бути автоматично пронумеровані внизу сторінки. Для передачі символів можна використовувати інші шрифти, але обов’язково надавати їх редакції та перевіряти, чи вони читабельні у роздрукованому варіанті статті.
Обсяг статті не повинен перевищувати один друкований аркуш (40 тис. знаків з пробілами).
До статті необхідно додати повну довідку про авторів для листування українською та англійською мовами – прізвище, ім’я, по батькові повністю, посада, місце роботи (назва і адреса установи), вчене звання, науковий ступінь, e-mail
Рукопис статті подавати до редакції збірника в паперовому вигляді в одному примірнику та в електронному вигляді на електронну пошту редакції. Електронний варіант статті повинен повністю відповідати паперовому. Текст має бути чітким та контрастним.
Матеріали надсилати у форматах doc, docx або rtf, розмір паперу – А4. Поля: верхнє – 2 см, нижнє – 2 см, ліве – 3 см, праве – 1,5 см. Гарнітура – Times New Roman, кегль – 14 pt (пунктів), міжрядковий інтервал – 1,5. Абзацний відступ – 1 см.
Сторінки рукопису з першої до останньої повинні бути автоматично пронумеровані внизу сторінки. Для передачі символів можна використовувати інші шрифти, але обов’язково надавати їх редакції та перевіряти, чи вони читабельні у роздрукованому варіанті статті.
Обсяг статті не повинен перевищувати один друкований аркуш (40 тис. знаків з пробілами).
До статті необхідно додати повну довідку про авторів для листування українською та англійською мовами – прізвище, ім’я, по батькові повністю, посада, місце роботи (назва і адреса установи), вчене звання, науковий ступінь, e-mail
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.
Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України
Запрошуємо на семінар до 90-річчя від дня народження Професора Мар'яна Демського
Відбувся публічний захист дисертації Жив’юка Андрія Анатолійовича «Органи НКВД/НКГБ СРСР у Західній Волині (вересень 1939 – червень 1941 рр.): структура, кадровий склад, репресії»
16 січня 2025 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 35.222.01 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, м. Львів відбувся публічний захист дисертації Жив’юка Андрія Анатолійовича «Органи НКВД/НКГБ СРСР у Західній Волині (вересень 1939 – червень 1941 рр.): структура, кадровий склад, репресії», представлену на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук зі спеціальності 07.00.01 – історія України.