Касараба Юрій Ярославович

молодший науковий співробітник, кандидат юридичних наук

Народився 18 червня 1981 року в с. Муроване, Пустомитівського району, Львівської області.

У 1998-2002 рр. навчався у Національній академії внутрішніх справ на слідчо-криміналістичному факультеті, а у 2002-2003 рр. слухач магістратури за спеціальністю «Правознавство».

У 2004-2007 рр. адʼюнкт адʼюнктури та докторантури Центру підготовки науково-педагогічних кадрів НАВС України.

У 2006-2009 рр. слухач магістратури за спеціальністю «Державне управління» Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

У 2007-2009 рр. науковий співробітник Державного науково-дослідного інституту МВС України, з 2009-2015 рр. старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії кримінологічних досліджень.

У 2009 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Адміністративно-правове забезпечення впровадження міжнародно-правових стандартів у діяльність органів міліції України», а у 2010 р. ДАК МОН України присвоєно вчене звання «старшого наукового співробітника».

З січня 2024 р. молодший науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І.Крипʼякевича НАН України.

Наукові зацікавлення: історико-правові аспекти генези становлення міжнародно-правових стандартів поліції, права та свободи людини, основи створення громадських чорнобильських організацій в країнах СНД і Балтії, морально-етичні засади в системі МВС України, Україна в революційну добу.

 

ORCID: https://orcid.org/0009-0006-1088-0576

Researcher ID (WоS): https://www.webofscience.com/wos/author/record/KPA-8060-2024

E-mail: kasar@ukr.net

 

Основні наукові праці

Впровадження міжнародних стандартів у діяльність правоохоронних органів в Україні. Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Київ: Інститут Держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. 2006. №32. С. 211–216 

Дотримання європейських етичних стандартів працівниками міліції – запорука формування міжнародного іміджу. Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. 2006. Вип. 3. С. 150–157 

Впровадження міжнародних стандартів у діяльність правоохоронних органів України. Підручник Адміністративна (поліцейська) діяльність органів внутрішніх справ (Загальна частина). Київ: КНТ, 2008. С. 435–442 (у співавторстві з Римаренко Ю.І. Моісеєв Є.М. Олефір В.І. та ін.)

Ґенеза становлення міжнародно-правових стандартів у діяльності ОВС: історико-правовий аспект. Підприємство, господарство і право. 2010. № 9. С. 88–92 (у співавторстві з О.Ю. Заблоцька)

Значення міжнародних принципів і стандартів поліції (міліції) для оптимізації діяльності ОВС України. Митна справа. 2010. № 3 (69). Ч. 2. С. 291–295. 

Дотримання міжнародних стандартів прав людини в Україні – нагальна вимога часу. Митна справа. 2010. №4 (70). Ч. 2. С. 244–249 

Вплив міжнародних стандартів правоохоронних органів на формування принципів діяльності органів міліції України. Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка. 2010. №4. С. 230–237 

Громадські чорнобильські організації в країнах СНД і Балтії: організаційно-правові основи створення та напрямки діяльності. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія Право. 2011. Вип. 16. С. 102–105 (у співавторстві з О.В. Омельченко)

Етика поведінки посадових осіб міліції в контексті європейських стандартів. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми реформування державного управління в Україні. Львів: ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. 2006. Ч. 2. С. 63–65.

Адміністративно-правові засади дотримання прав людини щодо затриманих у світлі міжнародних стандартів. Матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання реформування правової системи України». Луцьк: ВДУ ім. Лесі Українки. 2006. Т. 1. С. 123–127 

Вплив європейських етичних стандартів на покращання іміджу міліції України. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених П’яті осінні юридичні читання «Молодь у юридичній науці». Хмельницький: ХАПУ, 2006. С. 145–148.

До питання про політико-правові засади запровадження міжнародних стандартів в діяльності ОВС України. Матеріали міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Розвиток юридичної науки на сучасному етапі». Тернопіль, 2007. С. 49–52.

Етика як один із чинників ефективної діяльності працівників ОВС України у забезпеченні прав і свобод людини та громадянина. Матеріали Міжвузівської науково-теоретичної конференції «Новітні підходи до державотворення в умовах європейської інтеграції» (пам’яті професора Ю.І. Римаренка). Київ: КНУВС, 2009. С. 78–81.

Проблеми застосування міжнародних поліцейських стандартів в адміністративній діяльності ОВС України. Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Роль та місце ОВС у розбудові демократичної правової держави». Одеса: ОДУВС, 2010. С. 154–155.

Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції»

Відділ української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України запрошує на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції». Будемо говорити про те, як війна змінила літературний процес в Україні, а також про виклики, з яким стикаються письменники в часи тривог, невизначеності і проживання травми.

УРОКИ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ: ДІАЛОГ З ГРОМАДСЬКИМИ ДІЯЧАМИ, КРАЄЗНАВЦЯМИ, ПЛАСТУНАМИ, ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ

У зв`язку з відзначенням 106-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки науковці Інституту провели декілька науково-освітніх заходів. Зокрема завідувач відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин», доктор історичних наук Микола Литвин 4 листопада 2024 р. організував на прохання пластунів міста екскурсію місцями Першолистопадового повстання у Львові, розповів про діяльність Української Національної Ради у будівлях Народного Дому та Ставропігії, а Державного Секретаріату – Галицькому намісництві; показав лінію українсько-польського фронту біля будівель Сейму та пошти.

12 листопада науковець розповів про уроки Листопадового Чину, державотворення ЗУНР для лекторію Гарнізоного храму свв. Петра і Павла. Серед його учасників були відомі журналісти, краєзнавці, представники родин військовослужбовців, тимчасово переміщені особи з прифронтових територій. 14 листопада наш колега проаналізував військо-політичну доктрину голови уряду ЗУНР Костя Левицького на круглому столі в Львівській обласній універсальній бібліотеці. Учасник вказаних заходів просили науковців частіше виступати в медіа та соціальних мережах, готувати науково-популярні праці присвячені важливим історичним проблемам, українсько-польським та українсько-російським відносинам.

Видання:

Артимишин П. І., Костюк О. А. Україна в зовнішньополітичних концепціях Польщі: аналітична доповідь