Українська еліта у другій половині ХІХ – на початку ХХІ століття: особливості формування, трансформація уявлень, інтелектуальний потенціал. Західні землі. Вибрані проблеми

Українська еліта у другій половині ХІХ – на початку ХХІ століття: особливості формування, трансформація уявлень, інтелектуальний потенціал. Західні землі. Вибрані проблеми / від. ред. Ігор Соляр, упоряд. Олег Муравський, Михайло Романюк; НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Кн. 1. Львів, 2023. 536 с.

Cхарактеризовано суперечливі процеси формування та еволюції української еліти на західноукраїнських землях у другій половині ХІХ – на початку XXІ ст. Ретроспективно проаналізовано сутність, соціально-історичний генезис, етапи й моделі елітоутворення кінця ХІХ – початку ХХ ст., періоду Визвольних змагань, міжвоєнного періоду ХХ ст. і сучасної України. Досліджено особливості процесів ротації політичної еліти в Україні, показано її етнічно-соціальні особливості, генераційний потенціал. Значну увагу зосереджено на проблемі взаємодії центральної та регіональних політико-управлінських еліт сучасної України, схарактеризовано вплив регіоналізації на державотворчі процеси, з’ясовано роль партійних структур у процесі елітотворення. Акцентовано увагу на важливій ролі еліт у час російсько-української війни.


Завантажити оригінал




Дивіться також:

Мовознавча комісія НТШ. З історії людей та ідей
Трансформація суспільно-політичних процесів: українці Східної Галичини (1772–1918): монографія
Місцеве самоврядування в Україні (ХХ – початок ХХІ століття). Західні землі: монографія
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на науковий семінар за участі Ольги Заневич!

Захід пройде 27 листопада 2024 р. у Львівському музеї історії релігії, а також буде доступною трансляція онлайн на платформі Zoom.

Запрошуємо на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції»

Відділ української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України запрошує на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції». Будемо говорити про те, як війна змінила літературний процес в Україні, а також про виклики, з яким стикаються письменники в часи тривог, невизначеності і проживання травми.