Посівнич М. Степан Бандера. Провідник української ідеї

Посівнич М. Степан Бандера. Провідник української ідеї. Київ: Наш Формат, 2023. 280 с.: іл. (Серія «Наш пантеон»).

Степан Бандера – хто він насправді й чому ще довго не вщухатимуть дискусії навколо цієї яскравої особистості? Що ж робить його Символом українського визвольного руху? Чому його, в’язня гітлерівських концтаборів, із деяких трибун називають ворогом, а ми – Провідником і Героєм? Щоб зрозуміти це, варто почати з подолання стереотипів, які утвердилися в суспільстві завдяки потужній багаторічній радянській пропаганді. Базуючись на вірогідних фактах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідає про життя лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою був людиною. Видання є найновішим і найповнішим на сьогодні дослідженням про життя Степана Бандери. У ньому зібрані чи не всі відомі світлини діяча, а ще записи голосу і «живі портрети» Провідника.

Завантажити оригінал




Дивіться також:

Вісьтак–Посівнич О. І. Суспільно-географічні дослідження українських вчених Галичини у міжвоєнний період 1919-1939 рр.
Посівнич М. Воєнно-політична діяльність ОУН в 1929–1939 роках
Мовознавча комісія НТШ. З історії людей та ідей
Оголошення:
Новини:

Відбувся науковий семінар Наталії Філоненко «Міфотворення і гра літературного угруповання “Бу-Ба-Бу”»

10 квітня 2025 р. у Львівському музеї історії релігії відбувся семінар Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАНУ та Інституту релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії.

Микола Литвин прочитав відкриту лекцію "Зовнішня політика України у ХХ–ХХІ ст.: традиції, досвід, уроки для сьогодення"

8 квітня 2025 р. керівник Центру дослідження українсько-польських відносин Інституту, доктор історичних наук Микола Литвин прочитав відкриту лекцію "Зовнішня політика України у ХХ–ХХІ ст.: традиції, досвід, уроки для сьогодення" для студентів Кафедри міжнародної інформації Національного університету "Львівська політехніка".