Мовознавча комісія НТШ. З історії людей та ідей

Мовознавча комісія НТШ. З історії людей та ідей / відп. ред. Ганна Дидик-Меуш; Наукове товариство імени Шевченка; НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2023. 918 с.

Колективна монографія присвячена 150-річчю Наукового товариства імени Шевченка. У томі зібрано дослідження сучасних мовознавців із різних галузей: історії мови та історії мовознавства, граматики і правопису, лексикології і лексикографії, ономастики і словотвору, текстології і текстографії, діалектології і соціолінгвістики, лінгводидактики і термінології. Такий матеріял повноцінно репрезентує як значний науковий здобуток членів Мовознавчої комісії НТШ, так і мовознавство загалом – в Україні та поза нею.
Для фахівців, гуманітаріїв і всіх, кого цікавить сучасне мовознавство в різних його аспектах.


Завантажити оригінал




Дивіться також:

Трансформація суспільно-політичних процесів: українці Східної Галичини (1772–1918): монографія
Місцеве самоврядування в Україні (ХХ – початок ХХІ століття). Західні землі: монографія
Артимишин Ю. Депортаційні акції 1940-х років у національній пам’яті українців: стан та перспективи дослідження
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції»

Відділ української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України запрошує на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції». Будемо говорити про те, як війна змінила літературний процес в Україні, а також про виклики, з яким стикаються письменники в часи тривог, невизначеності і проживання травми.

УРОКИ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ: ДІАЛОГ З ГРОМАДСЬКИМИ ДІЯЧАМИ, КРАЄЗНАВЦЯМИ, ПЛАСТУНАМИ, ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ

У зв`язку з відзначенням 106-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки науковці Інституту провели декілька науково-освітніх заходів. Зокрема завідувач відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин», доктор історичних наук Микола Литвин 4 листопада 2024 р. організував на прохання пластунів міста екскурсію місцями Першолистопадового повстання у Львові, розповів про діяльність Української Національної Ради у будівлях Народного Дому та Ставропігії, а Державного Секретаріату – Галицькому намісництві; показав лінію українсько-польського фронту біля будівель Сейму та пошти.

12 листопада науковець розповів про уроки Листопадового Чину, державотворення ЗУНР для лекторію Гарнізоного храму свв. Петра і Павла. Серед його учасників були відомі журналісти, краєзнавці, представники родин військовослужбовців, тимчасово переміщені особи з прифронтових територій. 14 листопада наш колега проаналізував військо-політичну доктрину голови уряду ЗУНР Костя Левицького на круглому столі в Львівській обласній універсальній бібліотеці. Учасник вказаних заходів просили науковців частіше виступати в медіа та соціальних мережах, готувати науково-популярні праці присвячені важливим історичним проблемам, українсько-польським та українсько-російським відносинам.