Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України: історія, імена, ідеї

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України: історія, імена, ідеї /відп. ред. І. Соляр; НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2021. 564 с.

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України – єдина в Україні академічна міждисциплінарна науково-дослідна установа, у якій працюють відділи історичного, мовознавчого та літературного напрямів. Діяльність інституту спрямована на дослідження і популяризацію історії, мови й культури України в загальноєвропейському та світовому контекстах. У 2021 р. установа відзначає 70-річчя від часу заснування.
Пропонована увазі читачів колективна монографія репрезентує історію інституту від 1951 р. та його наукових підрозділів (на сьогодні функціює сім відділів: археології, історії середніх віків, нової історії України, новітньої історії, української мови, української літератури та «Центру дослідження українсько-польських відносин»). Представлено біобібліографії науковців за 2011–2020 рр.
Висвітлено роботу спеціалізованої ради, Ради молодих учених, видавничу діяльність і подано інформацію про бібліотеку й архів.
Різні аспекти історії інституту численно ілюструють унікальні фотографії, чимало з яких опубліковано вперше.
Завантажити оригінал




Дивіться також:

За свободу: українсько-польський діалог та спроби порозуміння
Білорусько-українське пограниччя: етнополітичні, мовні та релігійні критерії самоідентифікації населення
Воєнно-політичні інтереси України в ієрархії суспільних пріоритетів (кінець ХХ – початок ХХІ століття)
Оголошення:
Новини:

Відбулись ХІІ Наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича

У рамках заходу відбулось відкриття та освячення пам’ятника над моглилою Вченого на Личаківському цвинтарі.

Наталія Колб та Наталія Мисак взяли участь у ІХ міжнародній науковій конференції “Oblicza wojny”

Протягом 6-7 червня 2024 р. у м. Лодзь (Республіка Польща) проходила ІХ міжнародна наукова конференція “Oblicza wojny”, співорганізаторами якої виступили Інститут історії та філософсько-історичний факультет Лодзького університету, Державний архів в Лодзі та відділення Польського історичного товариства в місті.