Парадигма. Випуск 5

Парадигма. Збірник наукових праць на пошану Миколи Ільницького. Випуск 5. – Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2010. - 240 с.

Основу п'ятого випуску збірника наукових праць відділу української літератури Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України складають матеріали, зібрані за підсумками наукової конференції "Осягаючи літературу на перехрестях віку (до 75-річчя з дня народження Миколи Ільницького)", що відбулася 24 вересня 2009 року.

Редакційна колегія:

- Михайло Гнатюк, д-р філологічних наук;
- Василь Горинь, канд. філософських наук;
- Тимофій Гаврилів, д-р філологічних наук;
- Богдана Криса, д-р філологічних наук;
- Микола Ільницький, член-кор. НАН України;
- Микола Литвин, д-р історичних наук;
- Віктор Мартинюк, канд. філологічних наук (відповідальний секретар);
- Ярослава Мельник (відповідальний редактор), д-р філологічних наук;
- Левко Полюга, д-р філологічних наук;
- Тарас Салига, д-р філологічних наук;
- Любомир Сеник, д-р філологічних наук.

ISBN 966-02-3319-1 (серія)
ISBN 978-966-02-6023-8 (Вип. 5)

Зміст:

На перехресті творчих зацікавлень Миколи Ільницького

Франко як текст

Літературна критика і репертуар творчих ідей ХХ століття

Переглянути статті наукового збірника:



Дивіться також:

Парадигма. Випуск 7
Парадигма. Випуск 6
Парадигма. Випуск 4
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції»

Відділ української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України запрошує на круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції». Будемо говорити про те, як війна змінила літературний процес в Україні, а також про виклики, з яким стикаються письменники в часи тривог, невизначеності і проживання травми.

УРОКИ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ: ДІАЛОГ З ГРОМАДСЬКИМИ ДІЯЧАМИ, КРАЄЗНАВЦЯМИ, ПЛАСТУНАМИ, ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ

У зв`язку з відзначенням 106-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки науковці Інституту провели декілька науково-освітніх заходів. Зокрема завідувач відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин», доктор історичних наук Микола Литвин 4 листопада 2024 р. організував на прохання пластунів міста екскурсію місцями Першолистопадового повстання у Львові, розповів про діяльність Української Національної Ради у будівлях Народного Дому та Ставропігії, а Державного Секретаріату – Галицькому намісництві; показав лінію українсько-польського фронту біля будівель Сейму та пошти.

12 листопада науковець розповів про уроки Листопадового Чину, державотворення ЗУНР для лекторію Гарнізоного храму свв. Петра і Павла. Серед його учасників були відомі журналісти, краєзнавці, представники родин військовослужбовців, тимчасово переміщені особи з прифронтових територій. 14 листопада наш колега проаналізував військо-політичну доктрину голови уряду ЗУНР Костя Левицького на круглому столі в Львівській обласній універсальній бібліотеці. Учасник вказаних заходів просили науковців частіше виступати в медіа та соціальних мережах, готувати науково-популярні праці присвячені важливим історичним проблемам, українсько-польським та українсько-російським відносинам.