Волинь і Холмщина 1938-1947 pp.: польсько-українське протистояння та його відлуння. Дослідження, документи, спогади

Волинь і Холмщина 1938-1947 pp.: польсько-українське протистояння та його відлуння. Дослідження, документи, спогади / Голова редакційної колегії Ярослав Ісаєвич. Львів, 2003 (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 10/ Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України). – 813 с.

Книга присвячена польсько-українському протистоянню напередодні Другої світової війни, під час нацистської окупації і в перші роки після неї. 

Основну увагу приділено подіям на Холмщині (головно від часу акції нищення православних церков у 1938 р. до масової депортації українського автохтонного населення в 1945-1947 pp.) і на Волині (головно в 1943-1944 pp., коли конфлікт був найкривавішим). 

Наводяться також окремі матеріали про Галичину (включно з Надсянням і Лемківщиною), однак ширше питання про події в цьому регіоні будуть висвітлені в окремому томі.

Книга включає дослідження, а також добірки документів, спогадів і матеріалів дискусії, що велася напередодні відкриття на Волині 11 липня 2003 р. пам'ятника польським і українським жертвам міжнаціонального конфлікту.

ISBN 966-02-2291-2



Дивіться також:

Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність. Випуск 30
Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність. Випуск 29
Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність. Випуск 24
Оголошення:
Новини:

Микола Литвин прочитав відкриту лекцію "Зовнішня політика України у ХХ–ХХІ ст.: традиції, досвід, уроки для сьогодення"

8 квітня 2025 р. керівник Центру дослідження українсько-польських відносин Інституту, доктор історичних наук Микола Литвин прочитав відкриту лекцію "Зовнішня політика України у ХХ–ХХІ ст.: традиції, досвід, уроки для сьогодення" для студентів Кафедри міжнародної інформації Національного університету "Львівська політехніка".

Запрошуємо на науковий семінар за участю "Міфотворення і гра літературного угруповання "Бу-Ба-Бу""

Захід відбудеться у змішаному режимі - у стінах Львівського музею історії релігії та онлайн на платформі Zoom.